Copyright 2022 - Římskokatolická farnost Bohuslavice u Hlučína

Inspirace pro Svatý týden

Na nejrůznějších webech vyskočily nejrůznější nabídky k prožití Svatého týdne bez účasti na bohoslužbách. Lze tedy velmi snadno posbírat všemožné inspirace.

Předkládáme níže malý rozcestník na místa, která nabízejí užitečné podněty.

 

1. Katolický týdeník č. 14 přinesl na str. 4-5 příspěvek "Jak slavit v kruhu rodiny" - ke stažení je nyní zdarma ZDE.  Tentýž text zpracovaný ve videoseriálu nabízí na svém webu liturgie.cz

2. Komunita blahoslavenství vytvořila manuál k prožití každého dne Svatého týdne v domácnosti - včetně videí, instruktáží, obrázků apod. Vše si můžete prohlédnout a stáhnout ZDE.

3. Další manuál k prožití velikonočního třídení při domácí bohoslužbě nabízí Modlitba v rodině - velikonoční triduum; jiný manuál naleznete ZDE a do čtveřice ZDE.

4. Lze si také poslechnout promluvy z duchovní obnovy P. Kodeta ke Květné neděli a k Velikonočnímu třídení.  Na svém webu nabízí o. Vojtěch rovněž krátké videoúvody k jednotlivým nedělím.

5. Živé přenosy bohoslužeb, pořady a filmy nabízí po celý Svatý týden televize Noe.

6. Nápady, jak prožít s dětmi Květnou neděli, jsou uveřejněny na stránkách ostravsko-opavského biskupství.

7. Církev nás také vybízí, abychom zvláště ve Svatém týdnu docenili Liturgii hodin neboli Denní modlitbu církve, která nás všechny může spojit v prožívání vrcholných okamžiků spásy.

8. Nakonec lze připomenout Novénu k Božímu milosrdenstvíkterá začíná na Velký pátek a končí 3. neděli velikonoční, tedy neděli Božího milosrdenství. 

 

f t g m

Smartlook