Rok svatého Josefa

rok sv josefa 01

Papež František vyhlásil 8. prosince 2020 Rok svatého Josefa při příležitosti 150. vyhlášení tohoto světce ochráncem církve.

Jeho apoštolský list Patris corde u příležitosti výročí tohoto prohlášení naleznete ZDE.

Dekret apoštolské penitenciárie o zvláštním daru odpustků k tomuto roku naleznete ZDE.

Přehledný rozpis získatelných odpustků je k dispozici ZDE.

Užitečné informace a inspirace ke svatému Josefu na několika stránkách uvidíte ZDE.

Novéna ke svatému Josefu je k dispozici ZDE.

Můžete využít také křížovou cestu se svatým Josefem.

V naší farnosti jsme prožili postní duchovní obnovu právě s tématem sv. Josefa - jsou k dispozici promluvy z této obnovy:

1. promluva: skrytost sv. Josefa

2. promluva: Josef jako otec něžný

3. promluva: Josef jako otec poslušný

křížová cesta + 4. promluva: Josef jako otec odvážně vynalézavý

Svatý Josef, snoubenec Panny Marie, je už od poloviny 17. století spolupatronem českých zemí. A tak právě v tomto měsíci březnu pamatujme zvláštním způsobem modlitbou a skutky pokání na rodiny a církev a vůbec celou současnou situaci v naší zemi!