Copyright 2024 - Římskokatolická farnost Bohuslavice u Hlučína
  • Potřebuji udělit akutně pomazání nemocných (zaopatřování)

Pokud Vy sami, nebo někdo z Vašich blízkých potřebuje akutně udělit svátost pomazání nemocných, zvoňte (v kteroukoli hodinu) na faře, případně volejte na telefon 553 659 024 či 604 464 578. Pokud se Vám nepodaří kněze zastihnout, zkuste některé domluvené kněze z okolí: Dolní Benešov - 731 534 093, Strahovice - 731 625 672, Bolatice - 731 625 635. Udělení svátosti pomazání nemocných prosím neoddalujte - tato svátost se může udělovat i opakovaně. V případě zaopatřování v nemocnici můžete také kontaktovat nemocničního kaplana: pro Ostravu - P. ThLic. Václav Tomiczek - 733 741 700; pro Opavu - P. Pawel Ziółkowski, Th,D. - 734 435 276. Kontakty na nemocniční kaplany v dalších městech můžete najít zde: http://kaplan-nemocnice.cz/kontakty-na-nemocnicni-kaplany/

  • Chci návštěvu kněze u nemocného doma nebo v nemocnici (neakutní)

Návštěvu nemoceného s udílením svátostí (sv. zpověď, pomazání nemocných a sv. přijímání) je nejlépe domluvit kdykoli po mši svaté. Pravidelná návštěva nemocných probíhá každý první pátek v měsíci. Pokud nemůžete přicházet do kostela a nebo se to týká někoho Vašich blízkých, nebojte se požádat kněze o návštěvu. Pro nemocného je důležité spojení s Ježíšem v eucharistii - nenechávejme ho bez duchovního pokrmu!

  • Chci přijmout svátost pomazání nemocných

Kdykoli se můžete obrátit na kněze - nejlépe po kterékoli mši svaté. Nebojte se kontaktovat kněze - ihned po zjištění závažného onemocnění, před závažnějším zákrokem nebo ihned po zahájení hospitalizace.

  • Zemřel mi příbuzný a chci domluvit pohřeb

Termín pohřbu lze domluvit osobně nebo telefonicky, nejsnáze v průběhu úředních hodin, ale i kdykoli jindy. Také můžete zanechat vzkaz na záznamníku farního telefonu.

  • Chci pokřtít své dítě

Přijďte v úředních hodinách na faru, nebo si domluvte jiný termín osobně nebo emailem či telefonicky.

  • Mám jiný problém, prosbu ...

Kontaktujte kněze, který Vám rád pomůže.

 

 

 

f t g m

Smartlook